KKK

Budějovický Budvar, národní podnik

Logo Budějovický Budvar, n.p.

Karoliny Světlé 4
37021 České Budějovice
Kontakt: -

Telefon: +420 387 705 111
Fax: +420 387 311 135

E-mail: budvar@budvar.cz
WWW: www.budvar.cz

Poloha: Jižní Čechy
Typ: Zážitkové programy

Poloha na mapěPivovar Budějovický Budvar, n.p.


Budějovický Budvar, n.p., foto: www.budvar.cz

Pivovar Budějovický Budvar je dlouhodobě jedním z nejúspěšnějších potravinářských podniků v České republice. V roce 2007 činil výstav piva 1 253 000 hektolitrů, to je o 9% více než v roce 2006. Téměř polovinu vyrobeného piva vyváží do více než 50 zemí celého světa. Hrubý zisk Budějovického Budvaru v roce 2007 byl 301 miliónů Kč.

Budějovický Budvar vlastní cenné duševní vlastnictví v podobě více než 380 ochranných známek registrovaných ve 101 zemích světa.

V Budějovickém Budvaru pracuje asi 700 zaměstnanců.
Historie Budvaru


Historie Budvaru, foto: www.budvar.cz

Novodobá historie pivovaru se datuje do roku 1967, kdy Ministerstvo zemědělství České republiky založilo národní podnik Budějovický Budvar jako přímého nástupce Českého akciového pivovaru. Ten byl založen českými právovárečníky již v roce 1895 a navázal na více než 700 let starou tradici vaření piva v Českých Budějovicích (dříve Budweis).
Produkty


Budějovický Budvar - produkty, foto: www.budvar.cz

Kvalita a jedinečnost piva z Budějovického Budvaru je založena na použití nejlepších domácích surovin: nejkvalitnějších hlávek žateckého chmele, vybraného moravského sladu, speciální vlastní kultury kvasinek a panensky čisté vody z 300 metrů hlubokých artéských studní.

Druhy vyráběných piv: Budweiser Budvar světlý ležák, Budějovický Budvar světlé výčepní pivo, Budweiser Budvar tmavý ležák, Budweiser Budvar nealkoholické pivo, Bud Super Strong (Speciální pivo), Budweiser Budvar kroužkovaný ležák, Pardál světlé výčepní pivo.

Nabídku pivovaru doplňuje od roku 2007 importovaný světlý ležák dánské značky Carlsberg.
Ocenění


Budějovický Budvar - ocenění, foto: www.budvar.cz

Pivovar Budějovický Budvar za své existence získal řadu ocenění jak ze strany konzumentů, tak pivovarských odborníků doma i v zahraničí. Mezi nejcennější vůbec patří první zlatá medaile ze Světové výstavy v Praze z roku 1896. Dále „hattrick“, třikrát dvě zlaté medaile za ležák Budweiser Budvar a speciál Bud Super Strong v soutěži World Quality Selections, organizované Mezinárodním institutem pro hodnocení kvality v Bruselu, Lucemburku a Lisabonu v letech 1999, 2000 a 2001. Z domácích ocenění je to šestinásobné získání titulu Pivo roku (1996, 1998, 2000, 2001, 2002, 2003 a 2004), který získal ležák Budweiser Budvar od odborného pivního magazínu Pivní kurýr.
Original pivnice Budvarka


Restaurace Budvarka, foto: www.budvar.cz

V roce 2003 začal Budějovický Budvar budovat síť značkových pivnic v rámci konceptu „ORIGINAL PIVNICE BUDVARKA“ určených všem, kteří mají rádi prostředí tradiční a přitom moderní pivnice s příjemnou atmosférou, kde si mohou vychutnat s přáteli vynikající, kvalitně ošetřené pivo a výbornou českou i zahraniční kuchyni. Koncept je založen i na z části jednotné nabídce jídelníčku, který je složen z pokrmů, které nejlépe chutnají právě s pivem z Budějovického Budvaru.

V Českých Budějovicích se Original pivnice Budvarka nachází v hotelu Malý pivovar v historickém centru města poblíž náměstí.

Tradiční a přitom moderní design vytváří skvělou atmosféru pro příjemné posedění s přáteli, kteří rádi stráví společné chvíle u dobrého a kvalitně ošetřeného piva. V jídelním lístku naleznete speciality z české i zahraniční kuchyně. Milovníci piva se mohou těšit na klasický Světlý ležák Budweiser Budvar, světlé výčepní pivo či pivní specialitu Bud Super Strong, ale i na tzv. kroužkovaný ležák, který vyžaduje zvláštní péči a proto je součástí nabídky pouze vybraných restaurací.
Zahraniční restaurace

Návštěvnické centrum


Budějovický Budvar, foto: www.budvar.cz

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru, n. p. bylo veřejnosti představeno v dubnu 2005. Expozice barvitě vykresluje dějiny pivovarnictví v Českých Budějovicích. Prohlídka začíná velkoplošnou projekcí výroby piva uvnitř měděné varné pánve a pokračuje virtuální exkurzí geologickými vrstvami artéského vrtu. První historický sál seznamuje návštěvníky s historií založení Českých Budějovic a tradicí vaření piva. Navazuje na něj goticko-renesanční srub, ve kterém se nachází expozice středověkého pivovarnictví. Vliv techniky na tento obor ukazuje sál průmyslového věku. Moderní historii českobudějovického pivovarnictví je věnován sál 20. století. Výstava je zakončena prezentací piva Budweiser Budvar ve světě a humorným 3D filmem na téma původ piva Budweiser Budvar.
Prohlídky pivovaru

Termín Od - Do Délka prohlídky
01.02.2019 - 31.12.2019   (Po-Ne) 14:00 - 15:00 01:00 hod.
01.07.2019 - 31.08.2019   (Po-Ne) 11:00 - 12:00 01:00 hod.

Budějovický Budvar - prohlídka, foto: www.budvar.cz

Obklopeni vůní moravského sladu a žateckého hlávkového chmele nahlédnete do tajemství výroby světoznámého ležáku Budweiser Budvar. Uvidíte, jak se za použití nejkvalitnějších domácích surovin, vlastní vody čerpané z více než 300 metrů hlubokých studní a prvotřídních pivovarských kvasnic rodí pivo vyznačující se mírně nasládlou, jemnou a lahodnou chutí s příjemnou chmelovou vůní a hořkostí, jehož kvalitu oceňují zákazníci v 50 zemích po celém světě. Vystavené technické památky Vám svou nostalgickou krásou připomenou bohatou tradici výroby piva na jihu Čech, která sahá až do 13. století. Přijďte a uvidíte, jak se snoubí dlouholetá tradice s moderní technologií a vzniká originální prémiový ležák Budweiser Budvar.

Možnosti: prohlídka s výkladem průvodce, možnost sjednat prohlídku mimo provozní dobu

Prohlídka s průvodcem: čeština, němčina, angličtina, francouzština, italština, španělština, ruština
Virtuální prohlídka pivovaru