KKK

Toulky Krumlovem aneb tipy na aktivity v každém ročním období

Toulejte se zimním městem s mapou i bez. Poznávejte jeho architekturu, zákoutí a zahrady. Děti vezměte s sebou, mezi našimi tipy se najde i něco pro ně.

Toulky zimním Krumlovem

I když jsou interiéry Státního hradu a zámku Český Krumlov v zimním období uzavřeny, krumlovský zámek a procházku jeho nádvořími vynechat nemůžete. Za každého ročního období stojí za návštěvu krumlovské parky a zahrady, anebo vyrazte vzhůru k poutnímu areálu, který stojí na Křížové hoře. Odměnou vám budou úžasné výhledy na město.

Krumlovskou architekturu trochu jinak můžete zažít i díky projektu Krumlovský baráky, který mapuje a popisuje jednotlivé stavby v Českém Krumlově a zajímavosti s nimi spojené. Geolokační aplikace Skryté příběhy vás nově provede městem po třech trasách, průvodcem vám bude Petr Vok, Josef Seidel nebo Egon Schiele. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Děti mohou rovněž objevovat a poznávat renesanční tvář Krumlova s brožurkou Renesance v Krumlově, aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem.

 

Procházky Krumlovem 

Krumlovský baráky

Zábavná procházka Starým městem a Latránem po stopách renesance

Krumlov není jen architektura. Objevte jeho zahrady a parky 

Josef Seidel, Petr Vok a Egon Schiele jako vaši průvodci Krumlovem ve hře Skryté příběhy

Projděte se ztichlými zámeckými nádvořími

Českokrumlovské Kláštery živé a barevné i díky řemeslným dílnám

Ptačí hrádek a Dubík / Vzhůru na Křižák 

 

Tipy na výlety do okolí 

Podzimní procházky KrumlovemHluboké lesy, rozlehlé přírodní parky, modré hladiny rybníků a řek, zbytky keltských sídlišť, zříceniny, hrady, zámky, kláštery, kostely a kapličky - to vše a mnohem více můžete vidět při putování krásnou krajinou Českokrumlovska. Odpočiňte si od historie a městského ruchu, Český Krumlov a jeho okolí nabízí nepřeberné množství příležitostí, jak strávit dovolenou aktivně.